Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dovednost (nebo mistrovství) antických sklářů

Termín konání: 21.11.2017 17:00

Dovednost (nebo mistrovství) antických sklářů Nechte se okouzlit křehkou krásou. Přednáška o dlouhé historii výroby skla.

Cyklus přednášek věnovaných antickému starověku se tentokrát zaměří na novinky ve studiu této epochy. Archeologické zkoumání antiky má jedinečnou vlastnost - má schopnost dnes a denně přinášet zcela nové zdroje informací, ty pak porovnávat s dosavadním poznáním a naši představu o dávných společnostech a jejich dějinách tak posouvat k lepšímu pochopení jednotlivostí i celkového obrazu. Cyklus tentokrát přináší skutečné novinky v oboru, a to v podobě nových či nedávných publikací a jejich témat nebo v podobě nových archeologických objevů v terénu.

Čtvrtá přednáška cyklu bude věnována dlouhé historii výroby skla od jeho prvních ojedinělých nálezů na konci 3. tisíciletí př. n. l. po rozmach sklářské výroby za římského císařství. Představeny budou jednotlivé výrobní postupy používané před foukaným sklem, hlavní pozornost pak bude věnována foukanému sklu, způsobům jeho výzdoby a experimentům antických sklářů, jejichž výsledkem byla často dech beroucí díla.

Přednáší: Helena Svobodová

Termín konání: . 21. 11. 2017 / 17.00 hod / Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1, 110 00
Vstup zdarma


Přednášky pořádá Společnost Národního muzea Sekce přátel starověkých civilizací

sekce: Akce Společnosti přátel starověkých civilizací   |   Tisk   |   Poslat akci známému