Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Paleontologická sekce

Z důvodu plynování v Historické budově Národního muzea jsme nuceni přesunout plánovanou přednášku Paleontologické sekce Společnosti Národního muzea: Dr. Radka Mikuláše o fosilních stopách z termínu 3. 6. na termín o týden později 10. 6.!!!! Přednáška se koná v místnosti č. 104 od 18 hodin

Kontaktní osoby:

RNDr. Jana Bruthansová, Ph.D., předsedkyně: jana.bruthansova@nm.cz

Paleontologická sekce Společnosti NM se zaměřuje na pořádání přednášek a exkurzí pro širokou veřejnost a bude poskytovat tzv. badatelský servis – tzn. konzultace, určování fosílií, zpřístupnění sbírek. Součástí její činnosti jsou záchranné sběry na lokalitách, kterým hrozí zánik (např. po zastavení těžby) apod.

Účelem znovuobnovení činnosti Paleontologické sekce Společnosti NM je i obnovení dialogu mezi profesionálními paleontology a soukromými sběrateli. Především v českých zemích má tato spolupráce velkou tradici. Amatérští sběratelé v minulosti přispěli k mnoha objevům. Profesionální vědci nemohou být na všech lokalitách a soukromí sběratelé mají problém s přístupem k odborné literatuře a muzejním sbírkám. Proto doufáme, že spolupráce s veřejností pomůže rozvoji paleontologie a ochraně našeho kulturního dědictví, především neživé přírody.