Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Gemologie současnosti

Termín konání: 19.9.2022 - 19.9.2022

Gemologie současnosti Přednáška

Přednáška „Gemologie současnosti“ nás zavede nejen do Idar-Obersteinu, kde se se tento obor vyučuje, ale také nás seznámí s celistvostí a provázaností tohoto specifického oboru – dozvíme se, čím se gemologie zabývá, jak je prospěšná společnosti a jaké má základy v ČR a Evropě.   

Hlavní část přednášky nás podrobně seznámí s metodikou výuky v moderním gemologickém institutu v Idar-Obersteinu. V přednášce bude mimo jiné zmíněno, kdo všechno se o gemologické vzdělání zajímá a jaký je kontrast mezi jednotlivými studijními programy ve světě. Část přednášky bude věnována i problémům, se kterými se potýkají nejen vystudovaní gemologové, ale i renomované gemologické laboratoře a v neposlední řadě také trh s drahými kameny. Jedním z témat bude také americká laboratoř GIA, která je celosvětově známá a zkusíme kvalitu její služby a výuky porovnat s ostatními gemologickými laboratořemi. Bude zmíněna i aktuální problematika kolem syntetických diamantů a jaký může mít vliv na trh, studium gemologie a certifikace.    

Na závěr bude nastíněna možná budoucnost gemologie, jakým směrem se může ubírat a s jakými výzvami si bude muset poradit.   

Přednáší: Bc. Štěpán Jaroměřský F.G.G., E.G.
Termín a místo konání: 19. 9. 2022, 17.30 h, přednášková místnost 102, Historická budova Národního muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1
Kontakt: Lukáš Zahradníček (lukas.zahradnicek@nm.cz)

Vstupné zdarma

sekce: Akce Mineralogické sekce   |   Tisk   |   Poslat akci známému