Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Ze života sbírky

Termín konání: 16.11.2021

Ze života sbírky Přednáškový cyklus představující jednotlivé sbírkové kolekce Národního muzea

Cyklus je zahájen prezentací sbírkového bohatství Historického muzea Národního muzea. Během jednoho podvečerního setkání vystoupí dva kurátoři sbírek.

 

Cedule a plakáty ve fondech Divadelního oddělení Národního muzea

Divadelní cedule, informující do nejmenších podrobností o jednotlivých představeních, jsou pramenem nedocenitelné hodnoty pro teatrologická bádání, divadelní plakáty jsou často atraktivními uměleckými artefakty.  Přednáška představí rozmanité způsoby jejich správy a prezentace v Divadelním oddělení Národního muzea – restaurování, digitalizaci, výstavní a publikační činnost, mapu výskytu cedulí v českých zemích, a především databázovou aplikaci divadelních inscenací Elektronický divadelní archiv.

Přednáší: Mgr. Markéta Trávníčková – Divadelní oddělení
 

Tramping v etnografickém oddělení 

Etnografické oddělení Národního muzea spravuje mimo jiné i největší český fond věnovaný dějinám a současnosti trampského hnutí. Seznámíte se s tím, čím se správa takového fondu liší od práce s tradičními etnografickými sbírkami. Představeny budou také některé unikátní předměty, které do muzea darovali čeští trampové od daleké Austrálie po středočeskou Ztracenku a příběhy, které se za nimi skrývají.

Přednáší: Mgr. Jan Pohunek, PhD. – Etnografické oddělení

 

Termín a místo konání: 16. 11. 2021, 17.00 h, Historická budova Národního muzea, přednáškový sál 104

Vstupné zdarma

sekce: Akce Matice české   |   Tisk   |   Poslat akci známému